Fake French by placescases.com

Най-новото fine dining място в София- Fake French

Време за четене: 5 мин.

Нямаш 5 мин. за четене? Тогава опитай четене в бърз режим- само подчертан и цветен текст: 3 мин. 

Не ти се чете? Виж тогава филмчето по-долу: 2:43 мин.

Бистро Fake French отвори на 02.04.2023, на същото място, където беше преди ресторант Bistrello.

На следващия ден от отварянето бях там. Не знаех какво да очаквам, по-скоро, че все още се напасва екипът, че ще има леки издънки с поръчките, забавяния и т.н. Няма да слагам оценка по категориите, защото не смятам, че е редно за място, което едва е отворило да го правя. Но мога смело да заявя, че това е един от най-добрите ресторанти в България.

Оказа се, че екипът в супер кондиция, все едно работят вече повече от месец заедно. Естествено събираха обратна връзка от клиентите, защото все още се опитват да разберат очакванията им.

Главен готвач на ресторанта е добре познатият Владимир Тодоров, същият който беше и на Бистрело и който води любимото ми място за улична храна Sando Shop.

Виж Fake French ….

… Поглеждайки менюто, се досещам откъде идва името на ресторанта в превод Фалшив френски- прави ми впечатление, че се използват идеи и техники от френската кухня, но локални продукти;

По стените ще видиш френско-говорящ одушевен петел, в различни cool пози, който обяснява, че заведението няма кетчуп или че добрата храна заслужава отговорност;

Красив плейтинг в чиниите.

Усети Fake French ….

Хареса ми обслужването- чудесно отношение от страна на сервитьорите, каквото попитах всичко беше предадено на готвачите и бързо получавах отговор. Обратна връзка, която дадох беше внимателно изслушана и надявам се, предадена в кухнята;

Смятам, че съвсем спокойно могат да се намалят порциите, защото ако човек иска да премина през 3 корса, накрая се усеща страшно преял;

Браво за качествената винена листа- страхотни вина, на много добри цени. Личи си, че желанието е хубавата храна да бъде подплътена от достойно, съответстващо на качеството й вино!

Чуй Fake French ….

Приятна музика, хитове от 70-те в съвременни трактовки стил чил, разнообразна.

Време за гледане на филмчето: 2:43 мин.

Помириши Fake French ….

Още с amuse bouche в началото съм впечатлена- страхотен аромат на билки и разтопено масло от поднесените охлюви и лек цитрус от лимонена кора в маслото, придружаващо страшно вкусния и пухкав брьош- супер оригинално!

Препечени семки (слънчогледови и тиквени) в салата Allard с краставици, романа и еспума от сирене. За мен ароматът на препечени семена и ядки винаги е много добра идея.

Вкуси Fake French ….

Храната е много вкусна. Единствените препоръки, които бих дала е да се понамалят някои порции и да се опитва щателно, защото на места усетих пресоляване. Човек може спокойно да си вечеря само със салата, което за някои хора е чудесно, но за други, които искат да преминат през всичките 3 степени на стандартна вечеря, ще се усетят много преяли накрая, както стана с нас.

…. Omurice Bourguignon– оригинална и вкусна фюжън комбинация от омлет с ориз по японска рецепта, с furikake– японска подправка, а в омлета имаше дърпани телешки бузи- Бургундската нишка в цялото нещо. Много е вкусно, но това е едно от ястията, които може да ти натежи, ако си хапнал преди това и салата.

. Ако си фен на суб- продукти, опитай и телешкия език, който има аромат на пушено и карамел– не е като стандартния, който навсякъде се сервира- различен е и вкусен. Но понеже е полят със сосче Шантили, е достатъчен да се нахраниш само с него. Разбира се, добре е да се комбинира с хубаво вино.

…. Много ми допадна пъстървата в панировка, сос бьор блан, ще рече бяло масло, с домат конкасе, т.е. смлян и добавен към соса, лешници и любимата ми силикорния, което е растение- хрупкави стъбълца, с естествена соленост.

…. За вегетарианците препоръчвам рататуй– сервира се с филия квасен хляб, който също не отстъпва сцената на другите продукти и си има собствена съществена роля.

…. За десерт пробвай класическо суфле– не съм видяла никъде в София да го сервират. Под суфле на повечето места се разбира шоколадов кейк с течен център. Тук суфлето е класическо, това което се прави с много белтъци, бухва и трябва да се яде веднага,защото иначе бързо спада. Много се зарадвах, че вече може да се опита такъв десерт по заведенията. Трудно го побрахме в стомасите, защото вече доста бяхме преяли със салатите и основното, но не съжалихме.

Ами това е от първа ръка за най-новото заведение в София- Fake French. Ако решиш да го посетиш, гледай да си запазиш маса, защото още на втората вечер от отварянето беше пълно, представям си като стане по-популярно какво ще бъде.

Как да стигнеш до ресторант Fake French?

Използвай картата на Google тук като натиснеш върху червената карфица, с която съм отбелязала местонахождението му и след това избираш упътвания:

ул. „княз Борис I“ 66, 1463 Old City Center, София, България

A: ул. „Княз Борис I“ 66, 1463 София център, София

T: +359 895405555

Работно време: 18:30-23:00

Ако се нуждаеш от рент-а-кар, можеш да си запазиш тук, в карето на най-голямата платформа за резервации, по-долу в края на публикацията.

Как да си резервираш престоя?

Препоръчвам ти да резервираш престоя си направо тук. За твое удобство съм сложила каре на booking.com. През,  него си запазваш всички genius отстъпки и привилегии, а аз получавам скромен комисиона. Само въвеждаш датите на престоя, мястото и натискаш Search.



Booking.com

Къдe да следиш за най-новите публикации на блога за отзиви и оценки на интересни места placescases.com?

Допада ли ти моя блог? Чудесно! Тогава последвай страниците на placescases.com в Instagram, Facebook, YouTube, LinkedIn, Twitter, TikTok и не пропускай нито една нова публикация.

Търсиш ли инфо за добри ресторанти, хотели и всякакви приятни местенца по света и у нас? Тогава се порови в категориите на единствения по рода си блог за отзиви и оценки на интересни места, пречупени през 5DСензографа на 5-те човешки сетива- placescases.com. Може да си откриеш нещо точно като за теб.

Питаш ли се понякога, как някои места толкова много се отличават от други по обслужване, обстановка, като цялостно изживяване? Значи и теб те вълнува темата за Икономиката на преживяванията на Джоузеф Пайн и Джеймс Гилмор. Постоянно добавям към колекцията си отзиви за онези от тях, които практикуват нейните принципи, без значение умишлено или случайно. Ако ти е интересно да разбереш кои са те, проучи ревютата в категорията Икономика на преживяванията.

Какво мислиш за това?

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.